Yeniden Değerlendirme Talebinin Olumsuz Olmasının 12 Nedeni

Google’ın algoritma değişiklikleri birçok insanın ve dolayısıyla firmanın kabusu olmuştur. Bir sabah kalktığınızda e-mailinize gelen uyarı sinir katsayınızı arttırdığını düşünmekteyim. Aynı şekilde websitenizi arattığınızda bulamadığınızı farkettiğinizdeki tepkinizi merak etmiyor değilim. Elbet bunlar da Google amcanın kendisini koruması ve geliştirmesi için aldığı bir takıp tedbirlerden birisi.

Evet, uyarıyı aldınız şimdi ne mi yapacaksınız sitenizde google’ın verdiği önergelere göre bir düzenleme yapacak olup Google Webmaster Araçlarına girerek yeniden değerlendirme isteğinde bulunacaksınız. Peki ya gelen olumsuz yanıtlar.

İşte google’ın olumsuz yanıtlarının arkasındaki 12 Gerçek:

1. Yetersiz Veri Bilgisi

Google’un webmasterlar için vermiş olduğu bilgi sınırlıdır. Uyarı yazısında çok fazla bilgi paylaşılmaz. Yada tek tek sorunlu websiteler için bir liste size verilmez. Genel olarak 1-2 link paylaşılır ve yanında kısa bir uyarı yazısıyla birlikte size tahmin etmeniz için ipucu verir.

İşte bu durumda ne mi yapmanız gerekiyor, mümkün olduğu kadar farklı kaynaktan veri toplamanız gerekiyor

Google Webmaster Tools (en son linkler)
Bing Webmaster Tools
Majestic SEO (Fresh Index)
Ahrefs
Open Site Explorer

Evet bunların içerisinde google ve bing ücretsiz olup open site explorer da kısıtlamalar olsa da yine de işinize yarayabilecek bilgi edinmeniz olası. Yapmanız gereken buradaki verileri birleştirip bir kaynak yaratmanız. Evet şimdi anlıyorum sizi peki her birine ücretli üyelik mi gerekiyor. Hadi benden size bir tüyo daha..Fiverr.com’dan 5 USD’a istediğiniz raporu alabilirsiniz.

Tabiyki toxic link yani zararlı linkleri temizleyen servisler mevcut. Ancak bunlar sanıldığı kadar ucuz değil. Sistem otomatik olarak webmaster’a ulaşıyor ve linkin kaldırılmasını sağlıyor. Tabiyki farklı yöntem ve bağlantılarla başarılı bir çözüm üretiyorlar. İşin açıkçası iyi analiz yapmanız gerekir. Mesela fiverr.com’dan aldığım toxic link raporlama çok detaylıydı ama fazla bir işe yaramadı. Beklentilerinizi fazla büyütmeyin..Unutmayın bu işi en iyi siz yapabilirsiniz.

Birde bilmeniz gereken bir husus var ki tüm backlikleri bu araçlarla görüntüleyemezsiniz. Bazı özel PBN’ler başta olmak üzere backlinkerini bu tarz arama motorlarından kaldırmaktadırlar.

Herkese Kolay Gelsin.

Eğer google tarafından ceza aldıysanız ve profesyonel destek istiyorsanız size yardımcı olabiliriz.

Ayrıca unutmayın.İletişim herşeydir.Backlink temizlemeye çalışırken kullanacağınız dile dikkat edin.

 

Kurumsal Seo için en doğru adres..

Tamamen organik çalışma ile websitenizi emin adımlarla anasayfasaya çıkarmaktayız. Siz de diğer seo ajanslarının boş vaatlerinden bıktıysanız,gelin görüşelim.

Seopoli Hakkında

Dijital pazarlama ajansı olarak müşterilerimizin Google arama sonuçlarında hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktayız.

Ücretsiz seo teklifi alın

Müşterilerimize gerçek hedefler koymakta ve istedikleri sonuçları organik yollardan kendilerine sağlamaktayız.

Seo makalelerimiz

Tümünü gör
No Comments
  • Dost Siteler
  • Mesaj bırakın