Seo Sektörünün Sorunu – Yalan


Seo
sektöründe en çok yaşanan olay ve deneyimlerden çıkardığım bazı bilgiler ışığında bir önceki yazdığım  Seo Sektörünün Sorunu – Güven makalesinden sonra, sektöre ilişkin en büyük diğer sorun olan Yalan’dan bahsedeceğim.

Öncelikle seo sektöründeki en büyük yalan, seo sitelerinin aslında Etik olmayan yöntemlerle üst sıralara çıkarak müşterilerin gözlerini boyamasıdır. Son zamanlarda görüyoruz ki, birçok site edu ve gov uzantılı siteleri hackleyerek, sitelerine gerçek dışı ziyaretçiler göndererek ve diğer bir çok ahlaki olmayan yöntemi kullanarak üst sıraya çıkmaktadırlar. Bu tarz siteleri ziyaret ettiğinizde öncelikle bilgi anlamında hiçbir donanımları olmadıklarını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Yazılarda kullanılan üslup, yapılan yanlış makale çevirileri, göze aşırı batan ticari öğeler bu emarelerin sadece birkaçıdır.

Sektörde, bu tarz çeşitli yalan ve yanlış davranışlar sergileyerek yayın yapan sitelerde, öncelikle aşağıdaki unsurlara dikkat etmeniz gerekir ;

 

 • Verilen referanslar gerçekten bu siteye mi ait
 • Verilen referanslar hangi kelimelerde kaçıncı sırada
 • Herhangi bir yazılım veya program tavsiyesi anlatımı bulunuyor mu (unutmayın Google algoritmaları sürekli güncellenir ve şimdi varolan bir açık emin olun ilerleyen zamanlarda kapatılmak üzere sürekli algoritma geliştirilmektedir. Bu sebeple yazılım veya program ile yapılan yapay seo çalışmaları, ileriki algoritmalarda tamamen tarihe karışacaktır)
 • Bu sitelerdeki backlinklerin Türkçe/Yabancı kaynak oranı nedir? Eğer Türkçe backlinkler yerine yabancı backlinklere sahipse %90 otomatik bir çalışma olduğunu ve dil uyuşması algoritmasının öneminin artması sebebiyle ilerleryen zamanlarda etkisinin yitirileceği bilinmelidir.
 • Siteleri üzerinden yayınlanan görsellerle otomatik  satışı yapılıyor mu? Bu backlinkler rakamsal olarak 500 ve üzeri rakamlardan oluşuyorsa kesinlikle programla yapılan otomatik backlink çalışmalarıdır. Dikkatli olunması gerekir.
 • Bu tür sitelerde gerçek ve manuel uygulanabilir teknikler yerine hikayeler anlatılıyorsa bu tamamen özgün görünmek adına yapılan bir Google’ı kandırma çalışmasıdır.

 

Tamamen organik çalışma ile websitenizi emin adımlarla anasayfasaya çıkarmaktayız. Siz de diğer seo ajanslarının boş vaatlerinden bıktıysanız,gelin görüşelim.

Seopoli Hakkında

Dijital pazarlama ajansı olarak müşterilerimizin Google arama sonuçlarında hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktayız.

Ücretsiz seo teklifi alın

Müşterilerimize gerçek hedefler koymakta ve istedikleri sonuçları organik yollardan kendilerine sağlamaktayız.

Seo makalelerimiz

Tümünü gör
1 Comment
  • Elka Seo
  • Temmuz 4, 2016
  Cevapla

  bu güzel yorum için teşekkürler

 • Dost Siteler
 • Mesaj bırakın