Mobil Reklamlarda tıklama bütçeleri artmaktadır

  • Aralık 18, 2016
  • SEO

Temmuz ayı itibariyle akıllı telefonlarda (mobilde) CPC bütçeleri artış göstermektedir. Araştırma ve detayları sizlerle paylaşacağız.

Ortalama mobil tıklama başına ücret olan (CPC) değerleri geçtiğimiz hafta itibariyle artış göstermiştir. Bu da işin aslında aylardır beklenen sonuçtu. Zira birçok araştırma sonuçları mobil trafiğinin masaüstü ve tablet trafiğinden fazla olduğu aşikardı. Bu yüzden mobile olan rağbet beklendiği gibi tıklama başına ücretleri de arttırmış durumdadır. Bu durum aslında google reklamverenler için çok hoş bir durum değil tabiyki. Bütçe artışına gitmeleri ya da varolan reklamlarını optimize etmeleri gerekmektedir. Mobil seo ipuçları hakkında buraya bakabilirsiniz.

Cuma günü Merkle’nin yaptığı analize göre CPS oranı mayıs ayına göre %25-30 oranında artmıştır. Umarım bunun geçerli bir sebebi vardır. Reklam verenler şuan için tedirgin diyebiliriz.

Google CPC Kıyaslaması (Mobil-Masaüstü-Tablet)

 

Bir diğer yandan tablet ve masaüstü reklam bütçeleri aynı seyirde devam etmektedir. Mobil trafik paylaşımı olsa aynı oranda stabil kalmaktadır.

Aynı analizi yapan Merkle geçtiğimiz senenin başlarında CPC’nin tüm cihazlarda artış yaptığını göstermişti. Hatta müteakip aylarda önceki  4 seneye nazaran fazlaca bir artış söz konusuydu.

If you’re seeing similar increases in your own accounts, you may want to gradually lower mobile brand bids, as Merkle says many advertisers did last year in response to the CPC increase

Eğer siz de benzer bir artış görürseniz, mobil için verdiğiniz teklifleri düşürebilirsiniz, benzer senaryo geçtiğimiz sene de tekrarlanmıştı.

Diğer makalemiz olan Google gibi getir makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Tamamen organik çalışma ile websitenizi emin adımlarla anasayfasaya çıkarmaktayız. Siz de diğer seo ajanslarının boş vaatlerinden bıktıysanız,gelin görüşelim.

Seopoli Hakkında

Dijital pazarlama ajansı olarak müşterilerimizin Google arama sonuçlarında hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktayız.

Ücretsiz seo teklifi alın

Müşterilerimize gerçek hedefler koymakta ve istedikleri sonuçları organik yollardan kendilerine sağlamaktayız.

Seo makalelerimiz

Tümünü gör
No Comments
  • Dost Siteler
  • Mesaj bırakın