İzinli pazarlama Nedir

1. Önerinizi önce test sonra da optimize edin.

Bir pazarlama kampanyası çerçevesinde izin alabilmek için en başta medya harcaması yapmamız gerekir. İlgi çekmek için önce para öder, karşılığını İzinli pazarlama Nedirsonra alırsınız.İlk dakikada satış teklif etmediğiniz için, klasik doğrudan pazarlama yöntemlerine göre, İzinli Pazarlamada çok daha yüksek geri dönüş oranı alırsınız. Doğru mecra seçerseniz, kullandığınız sosyal medya danışmanları bannerları test ve optimize ederseniz, topladığınız izin sayısı artacaktır. Diğer mecraları da kullanarak kampanya sürdürüyorsanız, tüketicinin ilgisini buralardan da kaldıraçlayabilirsiniz. Örneğin, her televizyon reklamınızda, insanların size ulaşabilecekleri bir e-posta adresi vermeniz yeterlidir. Eskiden, hiçbir reklamda 800?lü hat yer almazdı. Seo hizmeti ile ilgili fikir almak için bizi arayabilirsiniz. Bugün bu bilgiyi vermezseniz adama deli derler. E-posta adresi vermek hepsinden iyidir. Hem izin almanızı kolaylaştırır hem de maliyeti çok düşüktür. İzinli pazarlama Nedir adlı makalemiz bu konuda işinize yarayacaktır.

2. Önerinizi açık ve şeffaf hale getirin.

İnsanları kandırarak izin alamazsınız. Ana fikriniz, karşılıklı çıkar ilişkisi olmalıdır. Daha fazla bilgi karşılığı daha çok çıkar. Aksi takdirde, izni kaldıraçlayamazsınız.Detaylar önemli değildir. Önemli olan uyguladığınız promosyon ya da kampanyanın izin alma sürecinde size destek vermesidir. Amazon.com, e-postalar aracılığıyla kendilerini tekrar ziyaret etmenizi hatırlatıyor. Müşterinin verdiği izni otomatik olarak kaldıraçlamaya çalışıyor. İzin tabanını kiralamaya, satmaya çalışıyor. Ama daha önce de söylediğim gibi, bu çabaların çoğu başarısızlıkla sonuçlanıyor.
Pek çok kurum, şirketlerin özellikle e-ticaret konusunda tüketicilere bilgi aktarımını kolaylaştırıyor. Online mahremiyet ve bunun nasıl korunduğu artık özel derecelendirme kuruluşları tarafından ölçümlenerek, değerlendiriyor. Standart&Poor?s nasıl tahvilleri ve ülke ekonomilerini derecelendiriyorsa, bu şirketler de internette hizmet ve güvence kalitesini derecelendiriyorlar. TrustE, internette kişisel bilgilerin güvencesi konusunda çalışıyor. Siteleri online olarak inceliyor ve başarılı olanlara kendi damgasını vuruyor. Tüketicilerin internette korunmasına ilişkin her bir siteye yönelttikleri sorular şunlar:

1. Site, müşterilerine ilişkin ne tür bilgileri toplayıp, takip ediyor?
2. Topladığı/ izlediği bilgi ile site ne yapıyor?
3. Topladığı/ izlediği bilgiyi site kiminle paylaşıyor?
4. Kişisel bilgilerin güncellenmesi ve düzeltilmesi konusunda sitenin politikası nedir?
5. Sitenin veri tabanından isim silme/inaktif hale geçirme konusundaki politikası nedir?

Bir tüketicinin mahremiyetine saldırı, kişinin sizinle hiçbir ortak işe girmemesiyle sonuçlanır.
Aslında online tüketiciler mahremiyetleri olmadığını bilirler. Tek endişe ettikleri, kötü niyetli kullanımlardır. Yanlış ellere geçtiğinde, küçücük bir bilgi kocaman felaketlere sebep olur.İzinli Pazarlama?nın başarısı, anlaşmaların şeffaflığında, uzun vadeli olmasında ve sırların iyi saklanmasında yatar.
Birebir pazarlama yapanlar, onlara emanet edilen bilgileri koruma konusunda fanatik davrandıkları sürece kârlarını inanılmaz ölçüde artıracaklardır. Bilgiyi paylaştığınız andan itibaren, değeri düşecektir. Bilgiyi korudukça da değeri artacaktır. Dilerseniz Google Adwords sağ sütun reklamlarını kaldırıyor hakkında diğer makalemize buradan göz atabilirsiniz.

3. Bilgi alışverişi için insanları değil bilgisayarları kullanın.

Bir günde yaklaşık 10.000 saniye vardır. Veri tabanınızda 10.000 kişi varsa ve bilgisayarlarınız 1 saniyede 1 müşteriye bilgi aktarabiliyorsa, bir gün İzinli pazarlama Nediriçinde tüm müşterilerinize erişir, sisteminizi maksimize edersiniz.İzinli pazarlama Nedir ile birçok konuya sahip olabilirsiniz. Veri tabanınızdaki insanların %1? lik kısmıyla şahsen temas etmeniz gerekiyor ve 500.000 müşteriniz varsa, bu günde 5.000 kişiye ulaşmanız demektir.

AOL?in bir dönem büyüme hızının istenenin çok gerisinde kalma sebebi müşteri hizmetleri bölümünde çalıştırdıkları insan sayısının çokluğu ve bunların maliyetlerinin çok fazla olmasıydı. Bu kadar para karşılığı yaratılabilen hizmet kalitesi de, bunu elektronik olarak yaptıklarında elde edecekleri kaliteden çok farklı değildi.İzinli pazarlama Nedir ne değildir. İzinli Pazarlama kampanyalarına başlarken, beklentileri doğru bir şekilde belirlemekte fayda vardır. Eğer insanlar sorunları olduğunda karşılarına etten kemikten biri çıkacağını bilirlerse, her türlü soru sorup, yanıt bekleyeceklerdir.

Yoyodyne?i ilk kurduğumuzda, veri tabanımızdaki her bir 10.000 kişi için bir tam zamanlı çalışana ihtiyacımız olduğunu fark ettik. Bu hesaba göre, iflas ediyorduk. Bu sebeple, hemen geri adım attık ve bu işi otomasyonla çözmeye karar verdik.Bugün veri tabanımızda milyonlarca müşteri var, ama halen bir müşteri hizmetleri çalışanımız yok. Sistemimizden kişisel temas kavramını çıkarıp attık.
Bu herkesin yapabileceği anlamına gelmez. Ama kullanıcılarınızı iyi analiz etmeli ve yalnızca gerçekten ihtiyaç olan noktalarda insanı devreye sokmalısınız. Bunu da yaparken, insanların sorunlarına çok kolay cevap verebilecek bir yapı oluşturmalısınız.

4. Ustalık üzerine odaklanın. Online müşteriler kendilerini akıllı hissetmek isterler.

Online tüketiciler, Amerika ortalamasından iki kat daha fazla, üniversite mezunudur. Bu grup, işlerin nasıl yürümesi konusunda fikri olan, doğru ve hızlı uygulamaları talep edilen bir gruptur.İzinli pazarlama Nedir kim bilir ki. Bu akıllı insanların internette tuhaf şeylerle karşılaştıklarındaki sinirlerini düşünün. Makineleri çöküyor. Siteler yavaş iniyor. Java script hataları alıyorlar. Zaten plug-in de eksik. Her internette girdiklerinde, kendilerini aptal hissettirecek bir şey oluyor. Bu aynı zamanda muhteşem bir fırsat. Kolayca çalışan bir sistem kurarsınız, insanları akıllı hissettirirseniz, sürüler halinde size gelecek ve sizinle kalacaklardır. AOL üzerinden 14,4 modemle internete bağlanan ve eski bir tarayıcı kullanan bir tüketiciye cazip gelmeyecek hiçbir şey yapmayın!
E-postanın en tutulan uygulama olmasının temel sebebi, basit ve insanların beklentisini karşılıyor olmasıdır. İzinli Pazarlama kampanyanız da işte böyle olmalıdır.

Google’dan bloggerlara nofollow cezası uygulanıyor.

Tamamen organik çalışma ile websitenizi emin adımlarla anasayfasaya çıkarmaktayız. Siz de diğer seo ajanslarının boş vaatlerinden bıktıysanız,gelin görüşelim.

Seopoli Hakkında

Dijital pazarlama ajansı olarak müşterilerimizin Google arama sonuçlarında hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktayız.

Ücretsiz seo teklifi alın

Müşterilerimize gerçek hedefler koymakta ve istedikleri sonuçları organik yollardan kendilerine sağlamaktayız.

Seo makalelerimiz

Tümünü gör
No Comments
  • Dost Siteler
  • Mesaj bırakın