Google’dan bloggerlara nofollow cezası uyguluyor

  • Aralık 20, 2016
  • SEO

Google’dan bloggerlara: Hediye ürünlere yorum yaparken linki nofollow yapın uyarısı

Ücretsiz ürün karşılığında yorum yapan bloggerları Google uyardı. Google webmaster bloğunda bu makaleyi yayımladı. Medya pazarlama hakkında Google’dan ceza almamaları için markalardan/firmalardan ücretsiz veya hediye ürün alanların uyması gereken kuralları açıkladı.

Google açıkça bloggerların ürün hakkında yazdığı tanıtıcı ücretsiz yazılar karşılığında ücretsiz ürün değişimi yapanları uyardı.

Eğer yazdığınız ürün yorumu ile alakalı ücretsiz ürün alıyorsanız uymanız gerekenler;

  1. Eğer firma websitesine link verecekseniz, linkin nofollow (takip etme)  tagı eklenmelidir. Aynı şekilde ürün sayfasına, yada firma mobil linkine de aynı şekilde takip etme tagını eklemesi gerekecektir.
  2. Eğer numune-hediye ürün aldıysanız bunu içeriğinizde belirtiniz. Google,  Kullanıcıların sponsorlu içerik olup olmadığını bilmek istediklerini ifade etti.
  3. Ürün içeriğinizi orjinal ve iyi bir şekilde yazmanız gerekiyor.

Google verilen bu linklerin dofollow olması durumunda manual ceza verilmekte ve google webmaster araçlarında gözükmektedir.

Google Adwords sağ sutun reklamlarını kaldırıyor makalemize buradan göz atabilirsiniz.

Tamamen organik çalışma ile websitenizi emin adımlarla anasayfasaya çıkarmaktayız. Siz de diğer seo ajanslarının boş vaatlerinden bıktıysanız,gelin görüşelim.

Seopoli Hakkında

Dijital pazarlama ajansı olarak müşterilerimizin Google arama sonuçlarında hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktayız.

Ücretsiz seo teklifi alın

Müşterilerimize gerçek hedefler koymakta ve istedikleri sonuçları organik yollardan kendilerine sağlamaktayız.

Seo makalelerimiz

Tümünü gör
No Comments
  • Dost Siteler
  • Mesaj bırakın