Google Botları Nasıl Çalışır

  • Ocak 1, 2017
  • SEO

Arama motorları biraz gizemlidir. Bing, Yahoo,Yandex ve Google farklı şekilde çalışmaktadır.  Aslında Google yetkilileri google botlarının çalışma şekilleri hakkında bilgi vermektedir.  Aslında baktığımızda basit ve bir o kadar anlaşılırdır. Google botları nasıl çalışır mı diye soracak olursanız buyrun okuyun..

İnsanlar Google arama motorunu aradığı bilgiye hızlıca erişmek etkili kurumsal seo hizmeti ve konuyla ilgili bilgi almak isterler. Bu yüzden google algoritmasını biraz daha iyi anlamamız gerekmektedir.

Webmaster olan arkadaşlara bilgi vermek ama

Eminim siz bu satırları okurken en iyi arama motoru olan Google’ı düşünüyorsunuz. O yüzden bu makalemde size Google’ın işleyişinden bahsederek webmaster arkadaşlara bilgiler vereceğim.

Google içeriğinizi nasıl tarar?

Google sisteminde akıllı botlar bulunmaktadır. Bu botları bütün dünyaya yayılmış bir virüs gibi düşünebilirsiniz. O tamamen gördüğü içeriği taramaya ve Google verilerine raporlamaya programlanmıştır. Bu botlar içeriğinizin farkına vardığında içerisindeki linkleri, resimleri; kalın, italik, altı çizili halde belirtilmiş kelimeleri ve “h” etiketiyle girilen başlıkları öncelikli okur. Daha sonra yazıyı ve varsa yorumları okur. Bunları analiz eder ve eğer kaliteli bir içerik ise arama motorlarında üst sıralarda olmamanız için hiçbir neden yoktur demek.

Ayrıca botların sizi ne sıklıkla ziyaret ettiğini biliyor musunuz?

cache:http://www.seopoli.com

Google botları website sıralamarını nasıl yapar?

Google Arama motoru botu,google veri makinalarında bulunan sitelere ait, metin,js,image ve diğer bilgileri kaydetmektedir. Google arama sonuçlarına göre içerik-kitle uyumu, konu ile alakalı metinlerde websitesini ön plana çıkarmaktadır. Bu açıdan google botları nasıl çalışır sorusuna bir cevabınızın olduğunu duyar gibiyim.

Peki websitenizi hızlıca indexlenmesini istiyorsanız, Google webmaster araçlarına girin, Tarama bölümünden google gibi getir diyerek websitenizin tamamanı ya da sadece bir makalenizin indexlenmesini sağlayabilirsiniz.

google botları nasıl çalışır

 

Bu arada diğer makalemize de göz atmak isterseniz,
Arama Motoru Optimizasyonu makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Tamamen organik çalışma ile websitenizi emin adımlarla anasayfasaya çıkarmaktayız. Siz de diğer seo ajanslarının boş vaatlerinden bıktıysanız,gelin görüşelim.

Seopoli Hakkında

Dijital pazarlama ajansı olarak müşterilerimizin Google arama sonuçlarında hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktayız.

Ücretsiz seo teklifi alın

Müşterilerimize gerçek hedefler koymakta ve istedikleri sonuçları organik yollardan kendilerine sağlamaktayız.

Seo makalelerimiz

Tümünü gör
No Comments
  • Dost Siteler
  • Mesaj bırakın