Google Aramalarında RankBrain yapay zekayı kullanıyor

 • Aralık 19, 2016
 • SEO

Google Algoritmasının bu denli karışık bu denli karmaşık bir yapıda olması ve her geçen gün algoritmasını güçlendirmesi tabiyki seo uzmanları için
hoş bir durum değil. Tam çözdük derken bir bakıyorsun sil baştan başlamak lazım gibi oluyor herşey. Mobil seo nasıl olur? İşte algoritmadan etkilenmeden seo yapmak için altın kurallar:

 1. Yapay Backlink almayın
 2. Link Exchange yapmayın !
 3. Sayfa içerisindeki seo çalışmasına önem verin.
 4. Özgün ve uzun içerikle kullanıcıyı bilgilendirin. Spun yani yeniden yazılmış,harmanlanmış bir makaleyi sitenizde paylaşmayın.
 5. Orantılı anchor kullanarak sitenizin organik ve doğal görünümüne destek verin.
 6. Eğer wordpress kullanıyorsanız güncelleyin ve en son sürümünü kullanın.
 7. Cloudflare gibi CDN sağlayıcılar ile websitenizin hızını ve güvenliğini arttırın.
 8. Güncel periyotlarda kullanıcın okuyabileceği makaleler yazın.

Bu makalemizde RankBrain ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Geçtiğimiz sene Google aramalarında %15 oranında Rankbrain algoritmasını kullanmaktaydı. Google resmi bloğunda bu sene itibariyle tamamen kullandığını açıkladı. Bu ne demek olduğunu bu makalemizde etraflıca ele alacağız.

Google is now using its RankBrain machine learning system to process every query that the search engine handles, and the system is changing the rankings of lots of queries.

Rankbrain kullanımındaki bir başka faktör ise kullanıcı alışkanlıkları ölçümlemek ve buna göre algoritmaya yön vermek. Seteven Levy bu konuda detaylı bir roportaj yayınladı.

Google tabiyki birçok konuda olduğu gibi ser verip sır vermiyor. Bu yapay zekanın derinliğini çözmek ve buna uygun teknikler geliştirmek tabiyki elimizdedir. Katrilyonlarca aramanın yapıldığı google doğal olarak kullanıcıya önem vermektedir.

Rankbrain ne işe yarar ?

Rankbrain büyük ihtimalle çok derin sorgu ve filtreleme tekniğini kullanmaktadır. Her aramada geçen süre, kullanıcının devamında tıkladığı siteler
ile ortaya çıkarttığı algoritmik yapı Google’a yön vermektedir. Siz de kafanızı fazla kurcalamayın ve makalenin en başlarında size söylediğimiz öğütleri can kulağıyla dinleyin, faydasını göreceksiniz.

Dilerseniz “Mobil Reklamlarda tıklama bütçeleri artmaktadır”  makalemizi de buradan inceleyebilirsiniz.

Tamamen organik çalışma ile websitenizi emin adımlarla anasayfasaya çıkarmaktayız. Siz de diğer seo ajanslarının boş vaatlerinden bıktıysanız,gelin görüşelim.

Seopoli Hakkında

Dijital pazarlama ajansı olarak müşterilerimizin Google arama sonuçlarında hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktayız.

Ücretsiz seo teklifi alın

Müşterilerimize gerçek hedefler koymakta ve istedikleri sonuçları organik yollardan kendilerine sağlamaktayız.

Seo makalelerimiz

Tümünü gör
No Comments
 • Dost Siteler
 • Mesaj bırakın