Google Adwords sağ sutun reklamlarını kaldırıyor

  • Aralık 20, 2016
  • SEO

Google Adwords uzun süredir reklam performanslarını incelemekteydi. 2010 yılından itibaren beri üzerinde çalışmaktaydı. Google’un bu kararı
vermesindeki esas gaye sağ sutunda reklam veren firmaların performans olarak yeterli hit almadığıdır. Ayrıca bu düzenleme ile birlikte seo ile uğraşanların işi daha zor hale gelecektir. Uzun süren sınav şimdi masaüstü sorguları için yayıyoruz: Google, arama sonuçlarının sağ tarafında reklamları gösterir artık olacak, bir istisna dışında.  Bu değişiklik ile birlikte çok şeyin değişeceği aşikardır. Sosyal Medya Pazarlama nasıl olur?
Google, masaüstü arama sonuçlarının sağ tarafında reklamları kaldırır ve sadece sayfanın üst ve / veya alt reklamları yerleştirir dramatik bir değişim yayıyoruz. Dört değil, üç – – Aynı zamanda, şirket ek bir reklamı gösterebilir “diyor. son derece ticari sorgular” olarak adlandırdığı ne arama sonuçlarının üstünde. Google açıklamalarında üst tarafta ilk 4 sorgu olacağını söyledi. Üst sorgular ve resim gösterimi ile birlikte masaüstünde ortaya çıkan organik sonuçlar çok zorlanacağı ve tıklanma oranlarının düşeceği aşikardır.

Peki bu Adwords& Seo arasındaki parite nasıl şekillenecek bunu değerlendirmek gerekecektir. Şöyle ki her ne kadar adwords önemi ve tıklanma oranı artsa da rekabetin yoğun olacağı ve tıklama başına fiyatın artacağı kesindir. Bu da firmaların adwords bütçelerini doğrudan etkileyecektir.

Tüm bu 2010 yılında tüm yolu geri başladı testin sonucunu temsil eder ve o zamandan beri yılda büküverildi. Search Engine Land okuyucular – özellikle ABD dışında bazı – onlar daha sık üst sadece reklamları görmeye olduğunu geçen yılın sonlarında bizi haberdar.

Bir Google sözcüsü değişikliği artık dünya çapında tüm dillerde tüm aramalar için yayıyoruz Motoru Land Arama onaylamıştır. Reklamlar, bir istisna dışında, masaüstü arama sonuçlarının sağ tarafında görünmez: Ürün Listeleme Reklamı (PLA) kutuları üzerinde ve arama sonuçlarının sağında hem de göstermeye devam edecektir.

“Biz uzun bir süre için bu düzeni test ettik, bu yüzden bazı insanlar ticari sorguları çok az sayıda üzerinde görebilirsiniz. Biz ince ayarlar yapmaya devam edeceğiz, ancak bu düzen arıyor insanlar ve reklamverenler için iyi performans için daha alakalı sonuçlar verebilmektedir yüksek ticari sorguları için tasarlanmıştır. ”
Dünya çapında sağ taraftaki reklamlar darbelere tüm masaüstü aramaları ortadan kaldırılmasını açıklamak için; arama sonuçlarının üstünde dördüncü reklamın eklenmesi için olacak “son derece ticari sorgular.” Bu, “New York otel” veya “araba sigortası” ve benzeri gibi aramalar içerecektir.

Tüm sağ taraftaki reklamların kaldırılması açıkça masaüstü yapar ve mobil arama daha benzer sonuçlanır. cep olsa da, Google genellikle arama sonuçlarının üst kısmında ya iki ya da üç reklamları gösterir.

Postscript: Arama Motoru Land anonim kalmak isteyen bir Google reklamvereni yanı sıra dün değişikliği hakkında yazdı Medya Image millet e-posta yoluyla bu değişime çeldi.

Postscript # 2: PLA kutuları ve Bilgi Paneli: Google başlangıçta sağ taraftaki iki değişikliği istisnaları olduğunu Arama Motoru Land söyledi. Bir sözcüsü bu durumda değil ve PLA kutuları reklamlar masaüstü arama sonuçları sayfasının sağ tarafında göstermeye devam edecek sadece zaman olacağını söyler.

Bu devrim niteliğinde kararı zaman içerisinde birkaç kez daha irdeleyeceğiz. Seo ajansları için bir kurşun niteliğindeki bu değişikliğin nasıl sonuçlar doğuracağını ileride göreceğiz.

Spotlar;

  • Google Adwords sağ reklam sutunu kaldırıyor

 

İnternet Promosyon – E-Promosyon makalemize buradan göz atabilirsiniz.

Tamamen organik çalışma ile websitenizi emin adımlarla anasayfasaya çıkarmaktayız. Siz de diğer seo ajanslarının boş vaatlerinden bıktıysanız,gelin görüşelim.

Seopoli Hakkında

Dijital pazarlama ajansı olarak müşterilerimizin Google arama sonuçlarında hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktayız.

Ücretsiz seo teklifi alın

Müşterilerimize gerçek hedefler koymakta ve istedikleri sonuçları organik yollardan kendilerine sağlamaktayız.

Seo makalelerimiz

Tümünü gör
No Comments
  • Dost Siteler
  • Mesaj bırakın